تعمیرات HMI و PLC

تعمیرات HMI و PLC

ارسال شده توسط

عیب یابی و تعمیرات تخصصی مانیتور PLC & HMI

شاید خیلی ها بخواهند بدانند که hmi به چه معنا هست و در ابتدا این را خدمت شما عرض می کنیم. hmi مخفف عبارت Human Machine Interface می باشد، که مفهوم آن تعامل یا رابط بین انسان و ماشین می باشد.از این نوع دستگاه ( مانیتور ) برای کنترل و اتوماسیون دستگاه های صنعتی استفاده میشود که هم وظیفه مانیتورینگ و هم کنترل و فرمان را داراست.

اگر بخواهیم بهتر بیان کنیم باید گفت که مانیتورهای HMI نوعی از مانیتور صنعتی LCD است که می توان آن رابرنامه ریزی کرد، به عبارتی قابل برنامه ریزی است و همان طور که گفته شد می تون با استفاده از آن پارامترهای مختلف و دستورات ورودی و خروجی به دستگاه ها را تغییر داده و به این صورت بخشی از یک دستگاه را کنترل نمود که این خود حاکی از فرمان دهی مانیتورهای اچ ام آی است.از این نوع مانیورها برای کنترل بیشتر عوامل صنعتی استفاده می شود و این سوالی برای خیلی از افراد است این گونه که چرا از این مانیتورها به جای کامپیوتر ها استفاده می شود در حالی که شاید کامپیوتر دقتی بالاتر و بهتر داشته باشد.

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تا مدت ها قبل برای این نوع امورات از رایانه ها استفاده میشد و هنوز هم در بخش های لازم استفاده می شود ولی خب اگر شما یک کاربر حرفه و یا حتی عادی کامپیوتر باشید متوجه هستید که نرم افزارهای کامپیوتری دچار ایرادات مختلفی میگردد و هم این که ویروسی میگردد و این خود خطرات بلقوه ای را دارد خصوصا در بخش های صنعتی.حتی در گذشته ها این ویروسی شدن ها باعث دادن فرمان های اشتباه و زدن ضررهای میلیونی به کمپانی ها شده است و لذا دانشمندان و متخصصان به فکر طراحی سیستمی جدید افتاده اند که در حال حاضر HMI گفته میشود.

در سیستم HMI  می توان چندین دستگاه را همزمان مانیتورینگ و کنترل نمود که گاهی تا ۲۵۵ دستگاه را میتواند مانیورینگ کرده و پارامترهای آن را دریافت کند.در زیر به تعدادی از کاربردهای HMI اشاره شده است.

داراي صفحه تاچ اسكرين و LCD نوع TFT در مدل ۱۰ اينچ

 

۲-   ارتباط سريال از طريق دو پورت بصورت همزمان (RS-232,RS-485)

 

۳-   شبيه سازي (سيمولاتور) on-line/off line

 

۴-   پورت USB براي ارسال و دريافت برنامه

 

۵-   امكان ذخيره سازي اطلاعات بصورت سrecord

 

۶-   قابليت slave بودن در يك شبكه مانيتورينگ

 

۷-   داراي ماكرو جهت انجام محاسبات و اعمال منطقي

 

۸-   قابل اتصال به انواع PLC

 

۹-   قابل اتصال به اينورتر، سرو درايوو هر وسيله داراي پورت RS-485

 

۱۰- قابليت نمايش اطلاعات بصورت منحني يا نمودار

 

۱۱- توانايي نمايش انيميشن

 

۱۲- داراي RTC به منظور عملكرد در تاريخ و ساعت معين

و اما مشکلات HMI

همان طور که گفته شد این سیستم برای کنترل و مانیتورینگ صنعتی استفاده می شوند و خب با توجه به مطالب بالا هم متوجه شده اید که سیستم آن ها سخت افزاری و نرم افزاری می باشد و خب خرابی ها برای هر دو بخش وجود دارد.البته سخت افزار به دلیل عملکردهای فیزیکی خرابی های بیشتری دارد تا برنامه و یا همان نرم افزارو مرکز تعمیرات مانیتور در تعمیرات و عیب یابی های خود بیشتر شاهد خرابی بخش های سخت افزاری بوده است.

در این مرکز عیب یابی  مانیتورهای HMI به صورت حرفه ای و تخصصی و توسط افراد حرفه ای در این زمینه انجام می شود.هر نوع خرابی چه نرم افزاری و یا سخت افزاری با استفاده از دستگاه های مخصوص عیب یابی – تشخیص و برطرف می گردد.

تلفن تماس : ۰۲۱۶۶۹۰۴۲۰۲

آدرس »لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستانها میتوانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمتگزار مناسبی برای ایشان باشیم.
آدرس:تهران-میدان انقلاب-کارگرشمالی-خ نصرت-نرسیده به جمالزاده-پلاک۹۸-واحد۳
تلفن تماس:۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹